Öt egyszerű lépés a fogantatásért
Peteérést serkentő gyógyszerek, meddőségi centrum, lombikbébi program. Ne hidd, hogy ez az egyetlen útja annak, hogy kisbabátok legyen. Sokszor mindössze öt egyszerű lépés kell ahhoz, hogy kopogtasson a gólya. Lássuk, melyek ezek!
Még ha mindig a fogantatás szempontjából legmegfelelőbb időpontban – azaz az ovulációd idején – szeretkeztek is, akkor is mindössze 20-30 % az esély arra, hogy az adott hónapban megfoganjon a babóca. Ilyen statisztikai valószínűség mellett illene minden hónapban figyelni az ovulációd jeleit, és azokhoz igazítani az együttlétek időpontját. Ez romantika-romboló? Igen, amennyiben a kezedben naptárral hadonászva parancsolod a párodat hitvesi ágyba, hogy tegye a kötelességét.
Cyclotest baby – hőmérőzés helyett „mini-kalkulátor”
Minden kisbabára (egyenlőre hiába) váró nő tortúrájának első állomása a hőmérőzés. „Mérje a testhőmérsékletét legalább három hónapig, ebből sok információt le tudunk majd szűrni a ciklusára vonatkozóan” – hangzik az egyszerűnek tűnő orvosi utasítás. A többségünk be is teszi a hőmérőt a szájába minden reggel, majd a lekörmölt hőmérsékleti adatokból szorgalmasan kis diagrammot kreál, amelyet aztán bemutat az orvosának.
Vége a kukucskálásnak: új ovulációs mikroszkóp világítással
Ha rendszertelen a menstruációd, és emiatt nehéz „belőnötök” a termékeny napokat, vagy egyszerűen csak túl régóta vártok a gólya érkezésére, akkor segítséget nyújthat a számotokra a babaproject során egy új ovulációs mikroszkóp. A gyógyszertárakban eddig általában csak a PG53-at lehetett kapni, amellyel nem mindenki boldogult – többek között annak idején én sem. Ennek pedig az volt az oka, hogy nem mindegy, hogyan tartotta az ember lánya a a fény felé: vagy látott rajta pálcikákat/páfrány mintát, vagy sem. Most viszont itt a Donna, ami annyiból fejlettebb az „elődjénél”, hogy beépített belső világítást tartalmaz.
Öt dolog, amire ügyelj 30 felett
A harmincadik szülinapunkat nem túlságosan szeretjük. Erre két okunk is van. Egyrészt hivatalosan véget érnek a „fiatalos” huszas éveink, másrészt pedig orvosi szempontból átsorolódunk a „idősebb nők” csoportjába, akiknél első baba esetén már komplikációkra lehet számítani.
Igen, harminc felett lehet, hogy kicsit többet kell várnunk a gólya érkezésére, és valamivel több lehet a várható komplikációk esélye is. De emiatt még nem kell elásnia magát egy harminc év feletti nőnek sem! Ha Te is ebbe a korcsoportba tartozol, tudnod kell, hogy Neked is megvan rá az esélyed, hogy spontán várandós legyél, és egészséges kisbabának adj életet.
Ovant - fogamzássegítő kapszula
Ovant kapszula. A névről én azonnal az ovulációra asszociáltam. Elolvasva a termék leírását, kiderült , talán nem is véletlenül. Bár a kapszula besorolása - étrend kiegészítő - alapján először azt hittem, hogy egy újabb várandós vitamin-féléről van szó, kellemesen csalódtam. Mélyebben beleásva magam az összetevők rejtelmeibe úgy tűnik, hogy az Ovant valóban az, amit ígér: fogamzást elősegítő készítmény.
Jónás-naptár - csoda?
A Jónás-naptár a nevét a megalkotójáról, dr. Jónás Jenőről kapta. A szlovák orvos egy több ezer éves babiloni kőtábla töredéken olvasott mondat alapján kezdte meg kutatásait, mely szerint „a nő termékenységét a Hold egyes fázisai irányítják”.
1956-ban felfedezte, hogy a szövegrész a nők születési idejével és helyével kapcsolatos holdfázisokra utal. Elmélete szerint a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold pont ugyanúgy áll, mint a születésük perceiben. Vizsgálatai során arra megállapításra jutott, hogy ezeken a napokon a nők 85 %-a esik teherbe, míg a menstruációs ciklusból kiindulva számított ovulációs napokon csak a nők 15 %-a.
A gyermekáldás fontos tényezői
A várandósság létrejöttéhez három fontos tényezőre van szükség, amelyek mindegyiknek be kell következnie. Ezek szorosan összekapcsolódnak a ciklusod és a hormonjaid működésével.
Tapintsd ki az ovulációt!
A méhnyákod - vagy cervix-váladék - folyamatosan termelődik a ciklusod folyamán, és minősége, illetve mennyisége a hormonműködés következtében folyamatosan változik. A ciklus egyes szakaszait - beleértve az ovulációd közeledtét, illetve akár magát az ovulációt is - kiválóan be lehet azonosítani a méhnyákod állagának folyamatos figyelésével.
Ovulációs teszt
Mivel a tüszőből kiszabadult petesejt átlagos élettartama mindössze 24 óra, ezért minden lehetőséget meg kell ragadnod az ovuláció időpontjának megállapítására. Ha a pénztárcád engedi, próbáld ki Te is az ovulációs tesztet.
Mikroszkópos babatervezés: a PG53 titkai
Jó néhányan esküsznek a PG/53 Fertility Tester törpemikroszkóp alkalmazására a családtervezés során. A törpemikroszkóp – az ovulációs teszthez hasonlóan – a termékeny napok meghatározására szolgál.