Természetes megoldás a menstruációs problémákra
Túl sok. Túl kevés. Pecsételő. Rendszertelen. Elhúzódó. Nem 28 napos, ezért nem tudom, mikor van peteérésem. Ezek a leggyakoribb panaszok, amelyek a menstruáció kapcsán általában a babára vágyó nőknél felmerülnek. Márpedig ha a menstruációs ciklussal gondok vannak, akkor a fogantatás sem megy zökkenőmentesen.
Ha Te is a fenti problémák valamelyikével küzdesz, valószínűleg örülni fogsz a hírnek, hogy ismét kapható az a homeopátiás szer, amely állítólag már sok nőt segített hozzá a gyermekáldáshoz. Ez a bizonyos szer pedig a Hormeel.
Gluténérzékenység és meddőség
Na de hogyan kerül a csizma az asztalra?! Nem csodálkoznék, ha a cikk témáját látva ez a szólás jutna először az eszedbe. Mert ugyan mi köze lehet a lisztérzékenységnek a meddőséghez? Valójában nagyon is sok. A legújabb kutatások szerint ugyanis a rejtett gluténérzékenység – vagy más néven lisztérzékenység – hosszú távon akár termékenységi problémákhoz is vezethet.
Aromaterápiával a termékenységért
Hitted volna, hogy a termékenységi problémáknak létezik olyan szelíd, és kellemes kezelési módja is, amelyhez nincs szükség kínos lábterpeszekre, ellenben akár még házaséletedet is feldobhatja? Ez a módszer az aromaterápia. Tulajdonképpen illóolajokkal történő gyógykezelésről van szó, amelyet saját magadon is elvégezhetsz, egy jóleső fürdő formájában. Az illóolajok a fürdőzés közben javítják a hangulatodat, a közérzetedet, felemelik a lelkedet és mindeközben még gyógyítanak is.
A használatuk egyszerű, és könnyen beszerezhetőek. Ráadásul viszonylag olcsóak, és sokáig kitartanak.
Hét menstruációs zavar, amiről beszélj az orvosoddal
Túl rövid? Túl hosszú? Túl erős?! A menstruációt illetően a nőkben sok a bizonytalanság. Általában mindaddig nem foglalkozunk a menstruációnk hosszával vagy minőségével, amíg nem szembesülünk az első negatív terhességi teszttel. Utána viszont akarva-akaratlanul számolgatni kezdjük az eltelt napokat, és ha nem produkáljuk a 28 napos tankönyvi ciklust, könnyen kétségeink támadhatnak a menstruációnk „normális” mivoltát illetően.
Az esetek egy részében felesleges az izgalom, mert bár a menstruáció hossza nem felel meg a biológia órákon tanult 28 napnak, attól még az orvosilag normálisnak mondható tartományhosszban mozog.