Csiribú-csiribá: vitaminból hormon
Van egy vitamin, „aki” mindeddig szürke egérként bujkált a vitaminok bandájában, mára azonban különleges képességének köszönhetően igazi médiasztárrá vált. Egyre többször hallunk róla, sőt, Szendi Gábor pszichológus-író a közeljövőben egy egész könyvet tölt meg a vele kapcsolatos kutatásokkal, ajánlásokkal. Hölgyeim és uraim: bemutatjuk a hormonként viselkedő D-vitamint, „aki” akár még abban is segíthet, hogy az áhított várandósság végre létrejöjjön.
Csipkebogyóval a hideg (és a meddőség) ellen
Megérkezett a meteorológusok által megjósolt nagy hideg, és vele együtt a dilemma: vajon melyik C-vitamin a leghatásosabb a vöröslő és csöpögő orrok ellen? Elég a 250 mg-ost megvenni? Vagy az 500 mg-os verzió jobb lenne? Esetleg az 1000 mg-ost válasszam?! Ha ki akarsz kerülni a számok bűvköréből, csak dőlj hátra a székben, és igyál egy kis csipkebogyó teát: ezzel máris megoldottad a kérdést. Ráadásul tabletta-mentesen, olcsón és abszolút természetes úton.
Tíz tennivaló leendő apukáknak
Ahhoz, hogy a kisbabátok a tervezett időpontban költözzön be a pocakba, egészség terén nem csak neked, hanem a párodnak is a lehető legjobb formáját kellene hoznia. A férfiaknak ugyanis az előnyökön kívül a hátrányokból is kijutott. Igaz, hogy a nemzőképességük nincs semmilyen ciklushoz kötve, és ők az év 365 napján termékenyek, viszont a spermiumaik a mi petesejtjeinkkel ellentétben rettentő sérülékenyek. A spermiumok mennyiségére és minőségére rengeteg apró tényezőnek hatása lehet, a táplálkozástól kezdve egészen a fürdőzési szokásokig.
Babára vágyó párként érdemes tehát a lehető legoptimálisabb verzióra törekedni a spermiumok állapotát illetően. Az a legjobb, ha a megfelelő időpontban minél több, és minél jobb formában lévő „kiskatona” áll a rajtvonalhoz. Ennek elősegítése érdekében álljon itt 10 praktikus tanács/tennivaló a párodnak, amellyel óvhatja a spermiumok egészségét.
Öt dolog, amire ügyelj 30 felett
A harmincadik szülinapunkat nem túlságosan szeretjük. Erre két okunk is van. Egyrészt hivatalosan véget érnek a „fiatalos” huszas éveink, másrészt pedig orvosi szempontból átsorolódunk a „idősebb nők” csoportjába, akiknél első baba esetén már komplikációkra lehet számítani.
Igen, harminc felett lehet, hogy kicsit többet kell várnunk a gólya érkezésére, és valamivel több lehet a várható komplikációk esélye is. De emiatt még nem kell elásnia magát egy harminc év feletti nőnek sem! Ha Te is ebbe a korcsoportba tartozol, tudnod kell, hogy Neked is megvan rá az esélyed, hogy spontán várandós legyél, és egészséges kisbabának adj életet.
Babatervezés járványos időszakban
A babaproject időszakában különösen fontos, hogy elkerüljenek a járványok, hiszen sosem tudhatod, lapul-e már valaki a pocakodban. A következő válogatással ebben szeretnék segíteni neked. Összeszedtem néhány természetes immunerősítő tippet a klasszikus C-vitamintól kezdve egészen a megfelelő szobahőmérsékletig, amelyek segíthetnek, hogy idén betegség nélkül megúszhasd a vírusok és a baktériumok rohamát.
Meddőség candida miatt?
Mindenkinél egyedi, mikor esik át azon a ponton, amikor már nem bírja tovább elviselni az arcába röhögő negatív tesztcsíkok látványát. Ilyenkor jön a döntés: ebből elég, tudni akarom, mi lehet a baj velem. A felkeresett nőgyógyász természetesen a szakterületének no és a logikának megfelelően a válaszokat elsősorban az ivarszerveink környékén keresgéli. Néha azonban a probléma eredetét nem itt, hanem szokatlan módon a bélrendszerünkben kellene kutatni.
Méregtelenítő tippek babatervezőknek
Korábban minden egyes méregtelenítésről szóló cikk elolvasásakor fogadalmak sorát tettem: mostantól másképp élek. Tényleg végig fogok csinálni egy méregtelenítő kúrát, és változtatok az életmódomon. A cikk olvasása közben mindig elrémített, hányféle káros hatás éri nap mint nap a szervezetemet, és szinte láttam magam előtt a testemben halmozódó salakanyag-kupacokat. El is határoztam: másnap indul a méregtelenítés. De reggel inkább magamba döntöttem a szokásos ébresztő jellegű fekete teámat – naná hogy cukorral – és a munkahelyi büfében gyorsan belapátoltam egy finom francia krémest. Másnap egy fánk volt az áldozatom, harmadik nap pedig valahogy a kosaramba keveredett az áruházban egy csomag pilótakeksz.
Felkészülő program nőknek - 2. rész
Ebből a részből megtudhatod, milyen természetes alternatívája van a tabletta formájú vitamin készítményeknek, miért érdemes csökkentened a testsúlyodat (de ne izgulj, nem pálcikavékonyságról van szó), miért szedesd le a fogkövedet a várandósságra készülve, és melyik az a terhesség előtti mozgásforma, amelyet a párod is díjazni fog.
Felkészülő program nőknek - 1. rész
Miért fontos a tudatos felkészülés a terhességre? Mert nyilván Te is a lehető legjobbat akarod a majdani kisbabádnak. Azt szeretnéd, hogy egészségesen, és gyönyörűen érkezzen a világra, ehhez pedig – tekintettel a mai kor hátrányaira (erről majd bővebben később) - érdemes egy kicsit előre gondolkodni.
Ej ráérek arra még…
Ezt Te csak hiszed. Tegyük fel, hogy kezedben a pozitív, két csíkot tartalmazó terhességi teszt. Öröm, ujjongás, vagy épp keserves sírás (minden nő másképp reagál ilyenkor, akármennyire várta is a babát), majd a gondolat: „Úristen terhes vagyok!”
Ilyenkor az ember lánya hajlamos azt hinni, hogy a várandósság tényének tudomásul vételével indul a folyamat: MOSTANTÓL kisbabát várok. Ez egy nagyon nagy tévedés. Mire Te a teszt segítségével tudomást szerzel a pocaklakódról, addigra a kisbabád létfontosságú szervei már kialakultak.
Férfi meddőség és Omega-3-hiány
Az Illinoisi Egyetem munkatársainak tanulmánya szerint az omega-3 zsírsavaknak a szív- és érbetegségek kialakulásának gátlásán kívül más egészségügyi hatása is van: javítja a férfiak nemzőképességét.
„Vizsgálatainkban speciális génkezelt egereket használtunk, akiknél hiányzott egy enzim, ami a dokozahexa-enoilsav (DHA) előállítása szempontjából alapvető. A dokozahexa-enoilsav hiányában a hím állatok meddők voltak, kevés, és bizarr alakú spermiumokat termeltek, melyek nemzésképtelenek” – mondja Manabu Nakamura, az Illinoisi Egyetem táplálkozáskutatója.