Kínai fogamzásnaptár
Kisfiú vagy kislány lesz? Ez a kérdés időtlen idők óta foglalkoztatja a babára vágyó párokat. Sokan már a babatervezés időszakában igyekeznek bevetni minél több praktikát annak érdekében, hogy az áhított nemű utód szülessen. Ezek egyike a kínai fogamzásnaptár. Készítője szerint csak a kisbabánk fogantatásának időpontját kell tudnunk (vagy előre megterveznünk), és a naptárban megjelenő eredménytől függően máris beszerezhetjük a rózsaszín vagy kék tapétát a gyerekszoba falára, nem kell megvárni az ultrahang vizsgálatok eredményét.
Fiút vagy lányt? - a természet befolyásolása
Az általam ismert kismamák általában arra a kérdésre, hogy fiút vagy lányt szeretnének, azt válaszolják, hogy „mindegy, csak egészséges legyen”, és ez így is van rendjén. Ugyanakkor előfordulhat, hogy egy többgyermekes – és ráadásul csak fiú vagy csak lány gyermekekkel rendelkező – család újabb próbálkozásra már szeretne egy másik nemű gyerkőcöt is. Ilyenkor nem árt tudni, hogy teljesen természetes úton lehet némi ráhatásunk a dolgok alakulására, bár nem garantált, hogy ezúttal a várva várt kisfiú vagy kislány gyermek jelentkezik újabb utódként.
Jónás-naptár - csoda?
A Jónás-naptár a nevét a megalkotójáról, dr. Jónás Jenőről kapta. A szlovák orvos egy több ezer éves babiloni kőtábla töredéken olvasott mondat alapján kezdte meg kutatásait, mely szerint „a nő termékenységét a Hold egyes fázisai irányítják”.
1956-ban felfedezte, hogy a szövegrész a nők születési idejével és helyével kapcsolatos holdfázisokra utal. Elmélete szerint a nők akkor a legtermékenyebbek, amikor a Hold pont ugyanúgy áll, mint a születésük perceiben. Vizsgálatai során arra megállapításra jutott, hogy ezeken a napokon a nők 85 %-a esik teherbe, míg a menstruációs ciklusból kiindulva számított ovulációs napokon csak a nők 15 %-a.