Cyclotest baby – hőmérőzés helyett „mini-kalkulátor”
Minden kisbabára (egyenlőre hiába) váró nő tortúrájának első állomása a hőmérőzés. „Mérje a testhőmérsékletét legalább három hónapig, ebből sok információt le tudunk majd szűrni a ciklusára vonatkozóan” – hangzik az egyszerűnek tűnő orvosi utasítás. A többségünk be is teszi a hőmérőt a szájába minden reggel, majd a lekörmölt hőmérsékleti adatokból szorgalmasan kis diagrammot kreál, amelyet aztán bemutat az orvosának.
Sok nő számára azonban a hőmérőzés megvalósíthatatlannak tűnő procedúra. „Reggel rohannom kell, nincs időm méricskélni, jegyzetelgetni, elemezgetni, örülök, ha egy kávét meg tudok inni indulás előtt…” – ez a leggyakoribb panasz. De gondot okoz az is, hogy pontosan milyen hőmérőt használjanak, hol mérjék a testhőmérsékletet, és egyáltalán: mégis milyen következtetéseket vonjanak le a mért adatokból?! Most akkor volt ovuláció? Vagy nem? Ha volt, akkor vajon mikor? Csak nem maradtunk le róla?!
Az ilyen, és ehhez hasonló problémákkal küszködő, leendő kismamák életét szeretné megkönnyíteni a Cyclotest baby, amely tulajdonképpen egy ciklus-monitor. A négy teendőből (testhőmérséklet mérése, adatok feljegyzés, diagramm készítése, ovuláció lehetséges időpontjának meghatározása) ugyanis hármat átvesz a babát tervező nőktől:
- a mért hőmérsékletet automatikusan eltárolja (viszlát tollak, táblázatok, reggeli kapkodó körmölgetés)
- folyamatosan nyilvántartja az adatokban bekövetkező változásokat
- jelzi a várható ovuláció lehetséges időpontját.
A kis szerkezethez egy hőmérő van csatlakoztatva, így a továbbiakban azon sem kell törni a fejünket, hogy pontosan milyen hőmérővel, illetve hol is méricskéljünk. Ébredés után csak be kell dugnunk a készülék hőmérőjét a nyelvünk alá, meg kell várnunk a csipogást, és már láthatjuk is az eredményt: terméketlenek, termékenyek, vagy épp nagyon termékenyek (közvetlen ovuláció előtt) vagyunk-e.
A testhőmérsékleti adatok mellett a készülékbe betáplálhatjuk az ovulációs tesztek eredményeit, illetve a méhnyálka állapotára vonatkozó megfigyeléseinket is.
Az ára az én pénztárcámhoz mérve igencsak borsos, de mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mekkora anyagi áldozatot vállal be a saját kényelme, illetve a baba mielőbbi érkezése érdekében. A többség lehet, hogy inkább marad a macerásabb jegyzetelős-hőmérőzős verziónál, de biztos lesz olyan, aki szívesebben bízná a ciklusa nyilvántartását és értelmezését egy mini-kalkulátorra. Nekik praktikus segítséget nyújthat ebben a Cyclotest baby, amelyre a gyártó ingyenes elemcserét vállal.
Késik nálatok a gyermekáldás? Azt gondolod, lehet, hogy ennek lelki oka van? Akkor érdemes megnézned, hogyan és miben segíthet a Babahívogató Program, amellyel a termékenységi problémák lehetséges lelki okait próbáljuk feltárni közösen a leendő anyukával és / vagy apukával:
Babahívogató Program - hogy mielőbb jöjjön a baba
www.szeghykrisztina.hu